OgłoszeniaTRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej dzisiaj o godz.  18:00.

3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30 Po nabożeństwie Msza Święta. Młodzież zapraszamy w każdy piątek o godz. 19:00 do modlitwy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Z tej okazji będziemy gościli w naszej wspólnocie kleryków naszego seminarium, którzy podzielą się z nami świadectwem wiary i powołania.

5. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. spotykają się we wtorek o godz. 16:30 na mszy św. inicjacyjnej. Zapraszamy także rodziców.

6. W piątek 10 maja wyruszamy na męską pielgrzymkę do św. Józefa, Lichenia i Świątyni Opatrzności Bożej. Wyjazd przy Bramie Wolińskiej o godz. 6:00.

7. Zapraszamy na „Męski  wieczór z Jezusem ". Spotkanie tylko dla mężczyzn! W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut. Wtorek 07.05.2019, godz. 20.00, w kaplicy na plebani.

8. ROZMOWA KWALIFIKACYJNA DLA KANDYDATÓW DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA jako pierwszy etap dopuszczenia do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Uczniowie SZKOŁY PODSTAWOWEJ  NR 8  -  7.05. (WTOREK)  GODZ. 16:30,

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2  -  8.05. (ŚRODA) GODZ. 16:30,

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1; SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5; PROMYCZEK;  OSINA   ,

9.05. (CZWARTEK) GODZ. 16:30

Miejscem rozmów będą salki na plebanii. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.