Ogłoszenia duszpasterskie - PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17:15.

3. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 12:00 i 17:30, a dla dzieci o godz. 16:30 i 19:00.

4. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzieci i młodzież zapraszamy na Marsz dla Jezusa. Początek o godzinie 11:30 na Plantach. Po mszy św. przeprowadzimy konkurs na najokazalszą palmę – „Palma pierwszeństwa”. Za zorganizowanie konkursu dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej. Obiecujemy wiele ciekawych nagród. Proponujemy robić palmy w grupach. Liczymy, że i w tym roku padnie rekord najwyższej palmy.

5. Na stoisku Caritas można nabyć baranki wielkanocne, świece wielkanocne tzw. paschaliki.

6. Przeprowadzamy zbiórkę OKULARÓW LECZNICZYCH zarówno nowych jak i używanych, które Polscy lekarze ze Szczecina zawiozą do WAMBI W KENII. Zbiórka potrwa do Wielkiego Czwartku. Okulary zostawiamy w kartonie znajdującym się przy  ołtarzu  św. Józefa.

7. Ruszają zapisy do Akademii Dobrego Startu. Zapraszamy dzieci w wieku 3 do 16 lat na bezpłatne zajęcia edukacyjne z elementami profilaktyki . Pod czujnym okiem nauczycieli będziemy wspomagać i ukierunkowywać rozwój naszych wychowanków tak, by w jak najlepszy sposób wykorzystać ich wrodzony potencjał i możliwości. Zapisy u księdza proboszcza. Miejsce odbywania się zajęć świetlica parafialna.  Osoba prowadząca mgr Ewa Czajkowska- Kubanek -  Tel. 730- 593- 169

8. Polecamy do obejrzenia film „Miłość i miłosierdzie”. To dokument fabularyzowany o Bożym miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty, które rzucają nowe światło o Bożym miłosierdziu. W naszym goleniowskim kinie będziemy mogli go obejrzeć do 11 kwietnia. Seanse filmowe  o godz. 18:00.

9. Organizujemy pierwszą w naszej parafii męską pielgrzymkę do św. Józefa w Kaliszu, do Lichenia, Warszawy na grób błog.  ks. Jerzego i świątyni Opatrzności Bożej. Pielgrzymka odbędzie się od 10 do 12 maja. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki z dwom noclegami i posiłkami 280 zł.

10. W sierpniu organizujemy dziewięciodniową pielgrzymkę do  Medjugorie i Chorwacji.

Szczegółowy plan do odbioru w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.