Ogłoszenia Duszpasterskie - CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek msza Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. 9:00 i 18:00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 9:00. Spowiedź święta w piątek w godz.16:30 do 22:00.

3. We wtorek o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa.

4.  „Męski Wieczór  z Jezusem” . To spotkanie tylko dla mężczyzn! W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut. Wtorek 02.04.2019,  godz. 20.30 !!! w kaplicy na plebani.
Serdecznie zapraszamy

5. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 12:00 i 17:30 . Dzieci zapraszamy na godz. 16:30 i 19:00.  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15

6. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

7. W piątek i sobotę przeprowadziliśmy zbiórkę żywności w naszych supermarketach. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom za wsparcie, a wolontariuszom za ofiarną prace. Do grona wolontariuszy włączyło się 110 osób. Zebrane produkty zostaną przekazane naszym podopiecznym w paczkach wielkanocnych. Zachęcamy gorąco do dzielenia się dobrem. Można zabrać torby miłosierdzia. Napełniamy je żywnością lub środkami czystości. Prosimy o nabywanie świec wielkanocnych i baranków z białej czekolady Cały dochód przeznaczamy na rzecz ubogich , który wspiera nasz PZ Caritas.

8. Od dziś w naszej parafii rozpoczynamy zbiórkę OKULARÓW LECZNICZYCH zarówno nowych jak i używanych, które Polscy lekarze ze Szczecina zawiozą do WAMBI W KENII. Zbiórka potrwa do Wielkiego Czwartku. Okulary zostawiamy w kartonie znajdującym się przy  ołtarzu  św. Józefa.

9. Od dziś ruszają zapisy do Akademii Dobrego Startu. Zapraszamy dzieci w wieku 3 do 16 lat na bezpłatne zajęcia edukacyjne z elementami profilaktyki . Pod czujnym okiem nauczycieli będziemy wspomagać i ukierunkowywać rozwój naszych wychowanków tak, by w jak najlepszy sposób wykorzystać ich wrodzony potencjał i możliwości. Zapisy u księdza proboszcza. Miejsce odbywania się zajęć świetlica parafialna.  Osoba prowadząca mgr Ewa Czajkowska- Kubanek -  Tel. 730- 593- 169

10. Polecamy do obejrzenia film „Miłość i miłosierdzie”. To dokument fabularyzowany o Bożym miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty, które rzucają nowe światło o Bożym miłosierdziu. W naszym goleniowskim kinie będziemy mogli go obejrzeć od 5 do 11 kwietnia o godz. 18:00.

11. Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacje w Paryżu. Wyjazd już 21 lipca. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych dzisiaj o 19:00, w sali na plebani.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

13. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.