OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2019

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się każdego dnia o godz. 17:30.

Dzieci zapraszamy w środy i w piątki o godz. 16:30. Przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym o poświęceniu różańców w środę o godz. 16:30. Różańce można nabywać w zakrystii. Cena różańca z ozdobnym opakowaniem to 10 zł.

3. W dniach 6-8 października (od niedzieli do wtorku) przeżywać będziemy jesienne rekolekcje pt. Jak odnaleźć Boga dziś. Rekolekcje będą przygotowaniem do misji ewangelizacyjnych, które będziemy przeżywać w Wielkim Poście. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Sawa, założyciel i pasterz Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, wykładowca teologii na Uniwersytecie Śląskim oraz mianowany przez papieża Franciszka misjonarz miłosierdzia. Oprócz mszy świętych z homilią będzie również czas modlitwy o uzdrowienie podczas adoracji w poniedziałek wieczorem. Ks. Przemysław ukaże również propozycję osobistego przygotowania do misji. Zapraszamy do zaplanowania czasu, by móc uczestniczyć w zaplanowanych spotkaniach. W rekolekcyjny poniedziałek i wtorek będzie również możliwość spowiedzi czy rozmowy z misjonarzem miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek w czasie mszy św. i od godz. 16:30 do 22:00. Po mszy św. adoracja całonocna Najświętszego Sakramentu. O godz. 22:00 zapraszamy na godzinną adorację w duchu Medjugorie.

5. W pierwszy piątek miesiąca z kapłańską posługą odwiedzimy chorych.

6. Duszpasterstwo Młodych świętej Katarzyny zaprasza młodzież  na różaniec  w najbliższy piątek o godzinie 20:00 do kościoła.

7. Dzisiaj na mszy św. o godz. 18:00 młodzież klas ósmych szkoły podstawowej złoży swoje deklaracje o przystąpieniu do rocznej formacji kandydatów przygotowującej do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

8. Spotkanie grupy męskiej w najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00.

W czasie spotkania zostanie wygłoszona krótka konferencja ascetyczna, a po niej odbędzie się półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do kaplicy na plebanii.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 18/91/20 października. Trasa naszego wędrowania to:

Noc czuwania na Jasnej Górze, sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, wizyta w

obozie Auschwitz Oświęcimiu, klasztor Benedyktynek w Staniątkach, wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce i w Kościele stygmatów .św. Franciszka z Asyżu i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce. Koszt przejazdu, dwóch noclegów, dwóch obiadów, dwóch śniadań to 320 zł plus bilety wejścia  do

Muzeum i Kopalni. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach wpłacamy 20 zł.

Od 5 października można wpłacać pozostałą kwotę czyli 300 zł.

10. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary. Zakończyliśmy malowanie dwóch kaplic: św. Jana Pawła II i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obecnie trwają prace renowacyjne wszystkich drzwi do kościoła. W warsztacie stolarskim trwają już końcowe prace wykonywania nowych ławek do kaplicy wieczystej adoracji. W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 odprawimy msze św. w intencji wszystkich darczyńców.

11. Po każdej mszy św. będzie można złożyć datek do puszki na rzecz naszych uczelni katolickich w Szczecinie i Lublinie.

12. Polecamy prasę katolicką, a szczególnie dla dzieci miesięcznik „Mały Gość niedzielny”.

13. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ksiądz Michał Ogrodnik.  Niech Święty Michał Archanioł ma go swej opiece.