Ogłoszenia DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz.19:00, a o 20:00 msza św. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 18:00.

3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego czyli o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 20:00. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

4. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Zachęcamy gorąco do pielęgnowania tej tradycji.

5. 16 dzień miesiąca to okazja w naszym kościele modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Nabożeństwo w piątek o godz. 21:00. Prosimy o wypisywanie intencji na kartkach.

6. Przed ołtarzem prezentujemy pierwszy element do kaplicy wieczystej adoracji. Jest nim Ikona krzyża św. Damiana. Oryginał tego krzyża znajduje się w Bazylice św. Klary w Asyżu.  To z tego krzyża św. Franciszek słyszy słowa: „Idź i odbuduj mój dom, który jak widzisz popada w ruinę” i wydają się być wciąż aktualne dla tych wszystkich, którzy chcą prowadzić swoje życie w miłości do ukrzyżowanego. Krzyż św. Damiana będzie znajdował się nad monstrancją z Najśw. Sakramentem.  Będzie nam przypominał, że prawdziwa miłość karmi się z krzyża i kieruje nasze serca do największej tajemnicy naszej wiary jakim jest Eucharystia.

Dziękujemy z całego serca wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym powstaje to piękne dzieło.

7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.