OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŚW. KATARZYNIE

We wtorek (3 maja) w św. Katarzynie o godz. 10:30 odprawiona została uroczysta Eucharystia ku czci Maryi Królowej Polski w intencji dziękczynnej za wolność naszej Ojczyzny.

Razem z mieszkańcami Goleniowa, władzami samorządowymi, kompanią honorową Wojska Polskiego, służbami mundurowymi, pocztami sztandarowymi i Hufcem ZHP Goleniów uczciliśmy również rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Marcin Sęk SChr chrystusowiec, proboszcz i kustosz sanktuarium NSPJ w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Mszy Świętej przewodniczył ks. Krzysztof nasz Proboszcz.

We wtorkowe popołudnie, o godz. 16:00, w św. Katarzynie wysłuchaliśmy niezwykle interesującej prelekcji historyka dr Pawła Więckowskiego, pod tytułem „RZECZPOSPOLITA W DOBIE UPADKU. POLSKA I POLACY W II POŁOWIE XVIII WIEKU”. Wspólnie zaśpiewamy też kilka pięknych polskich pieśni patriotycznych. Dziękujemy za ten wspólny czas wypełniony miłością do naszej Ojczyzny.

W kościele można też było obejrzeć okolicznościową wystawę „OD KONSTYTUCJI 3 MAJA DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Wystawa składa się z tablic tematycznych, na których zaprezentowane są autentyczne dokumenty i historyczne pamiątki związane z Konstytucją 3 Maja oraz drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycję po raz pierwszy pokazano we wrześniu 2018 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz w wielu miastach Polski. Wystawę będzie można obejrzeć w naszym kościele do 8 maja, codzienne - w godzinach od 08:00 do 17:00. Wstęp wolny.