Ogłoszenia duszpasterskie - TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 listopada 2019

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych od poniedziałku do soboty o godz. 17:30.

3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną, a po niej na spotkanie członków scholii i chóru parafialnego.

4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

5.  W przyszłą niedzielę na mszach o godz. 9:00, 10:30 i 12:00  wystąpi w naszym kościele Zespół Wokalny „Cantus Delicium”. Ze względu na to, że Zespół wykonywał wyłącznie utwory w języku łacińskim, przyjął nazwę również o rodowodzie łacińskim: Cantus Delicium znaczy ‘łagodny, subtelny głos’. Od 1 lipca 2010 r. „Cantus Delicium” działa pod patronatem artystycznym Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Ottona w Pyrzycach (archidiecezja szczecińsko-kamieńska).

Od 2010 roku Zespół „Cantus Delicium” bierze udział w regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach i konkursach chóralnych, a swoim dorobku ma aktualnie 24 nagrody i wyróżnienia. W ciągu 10 lat swojej działalności Grupa dała ponad 250 występów i koncertów w kraju i za granicą (w Grecji, Francji, Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoszech). Zespół „Cantus Delicium” od początku swojej działalności opracował ponad 150 kompozycji różnych epok i gatunków muzycznych.

Założycielem, kierownikiem i dyrygentem Zespołu Wokalnego „Cantus Delicium” jest Tomasz Szutkowski, organista Kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach,
profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Szczecińskiego, doktor habilitowany nauk humanistycznych, obecnie Dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Obecnie grupa liczy ponad 20 chórzystów, wśród których są amatorzy, soliści i instrumentaliści, studenci i osoby pracujące.

6. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza, jak w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca na Wieczór Modlitwy z Jezusem. Początek o 20:00 w kaplicy na plebanii. W programie krótka katecheza i półgodzinna adoracja NS.

7. Nasz parafialny zespół  Caritas prosi nas o włączenie się w akcję „Torba miłosierdzia”. Przy stoisku  przy wyjściu z kościoła są do zabrania papierowe torby. Wypełnione torby przyjmujemy w zakrystii.

8. W polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. ”Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbywały się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Gorąco zachęcamy zatem, by wybrać się do kina w Goleniowie, gdzie dzisiaj o godz. 16:00 w niedzielę, będzie projekcja filmu specjalnie dla naszej parafii. W zakrystii można pobrać kupony rabatowe na zakup biletów na ten seans.

9. Zapraszamy na spotkanie duszpasterskie członków rady parafialnej, liderów naszych grup parafialnych, tj. Odnowy w Duchu Świętym, Zelatorki i Zelatorów Żywego Różańca, Różaniec rodziców za dzieci, Straż honorową Serca Bożego,  Rodzinę  Radia Maryja, PZ Caritas, Akcje Katolicką, które odbędzie się w sali na plebanii we wtorek o godz. 19:00.

10. Zbliża się uroczystość Odpustowa naszej parafii - św. Katarzyny Dziewicy i Męczenniczki. Tym razem będzie to historyczna data, bo od tego dnia 25 listopada będzie otwarta kaplica Wieczystej Adoracji. Zaprojektował ją Pan Leszek Soroczyński  - obecnie mieszkający w Krakowie.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do powstania Kaplicy wieczystej Adoracji Najśw. Sakramentu.

W niedzielę 24 listopada o godz. 17:00 zostanie odśpiewany Akatyst do św. Katarzyny.

O godz. 12:00 w czasie mszy św. w ramach kazania dzieci i młodzież zaprezentują widowisko teatralne „Zaślubiny św. Katarzyny” wg reżyserii Pani Anny Gielartowskiej.

Prapremiera tego przedstawienia odbędzie się w Goleniowskim Domu Kultury w piątek o godz. 19:00, na którą także serdecznie   zapraszamy. Będzie na nim obecna także autorka scenariusza poetka z Krakowa Pani Ewa Stadtmuller.

11. W sobotę 23 listopada o godz. 19:00 w kościele będzie wygłoszona nauka przed chrzcielna  dla rodziców i chrzestnych.

12. Przypominamy o weekendowym kursie przedślubnym dla narzeczonych, który odbędzie się 6 i 7 grudnia w Sali na plebanii przy ul. Jana Pawła II nr 25.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

14. Nest bank w Goleniowie przy ul. Konstytucji 3 Maja 59 zaprasza na bezpłatne badanie swoich płuc (spirometria) 20.11.2019 r.

15. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.