OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020

Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek o godz. 19:00. Msza św. o godz. 20:00, a po niej procesja fatimska wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

3. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 12:00 i 18:00  prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

4. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

5. W sobotę 18 lipca o godz. 19:00 w kościele będzie wygłoszona katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6. Przypominamy, że biuro parafialne czynne jest obecnie w poniedziałek od godz. 16:00-17:00 i w sobotę od godz. 11:00 do 12:00.