OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 9:00.

Trasa procesji:

I Ołtarz na plantach - ul. Konstytucji - prosimy o udekorowanie kwiatami Żywy Różaniec, potem przejdziemy ul. Szarych Szeregów i Szkolna,

II Ołtarz przy światłach ul.  Szkolnej,  - prosimy przygotowanie kwiatów do ołtarza mieszkańców z  ul. Szkolnej i Szarych Szeregów, ul. Witosa –

III Ołtarz przy Krzyżu – o kwiaty prosimy członków różaniec rodziców za dzieci,

IV Ołtarz przy kościele – kwiaty przygotowują Siostry Misjonarki, a kazanie wygłosi przy IV ołtarzu ks. Rafał Sorkowicz, nasz nowy kapłan, który od czerwca rozpoczął  w naszej parafii swoją pracę duszpasterską.  Po procesji msza św. w kościele.. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów i do dzwonków w czasie procesji. W czasie procesji  wg prawa jesteśmy zobowiązani do zachowania dystansu lub zakrycie nosa i ust.

3. Zapraszamy w Boże Ciało na koncert w 100 lecie urodzin Jana Pawła II. Poezje Papieża zaśpiewa Marcin Styczeń wraz z zespołem. Zapraszamy na godz. 19:00 do kościoła. Wstęp wolny.

Wydarzenie to organizuje dla nas Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie w ramach projektu Gminy Goleniów – Działaj Lokalnie.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po mszy św. o godz.18:00 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

5. W sobotę zapraszamy na godz. 19:00 n nabożeństwo fatimskie. O godz. 20:00 msza św., a po niej procesja fatimska połączona w procesją eucharystyczną w ramach oktawy. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 18:00.

5. Na stoisku Caritasu do nabycia ciekawe pozycje książkowe z okazji I komunii św.