Ogłoszenia PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

2. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do odprawiania w domach  Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.  Można zabierać ze sobą przygotowane teksty rozważań. Są one na stolikach z prasą.

3. Msze św. dodatkowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o 6:30, 7:00; 7:30 i 17:30 i 18:00. Osoby które zmawiały mszę św. są proszone, by sprawdzić o której godzinie będzie odprawiana msza św. Nie będzie bowiem mszy św. koncelebrowanych, by umożliwić jak największej grupie udział we mszy św.

Osoby,  które chcą przyjąć komunie św., aby nie będą mogły być na mszy św., to dla nich rozdamy komunie św. na rozpoczęcie mszy św. na placu kościoła.  Przypominamy, że kościół jest otwarty i trwa w nim Adoracja Najśw.  Sakramentu od 7:30 do 17:30. Zachęcamy do spowiedzi św. każdego dnia od 6:30 do 7:30 i od 11:00 do 12:30 oraz od 17:00 do 18:30. Będziemy także dodatkowo rozdawać komunie św. o godz. 11:00 11:30 12:00 i 12:30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę w naszym kościele. Prosimy o wpisywanie się na listę,  tak aby w kościele  w czasie nocnej adoracji było 5 osób. Lista wyłożona na stoliku na środku kościoła. Ofiarujmy tę nocną modlitwę o ustanie śmiertelnej zarazy. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą trudną codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 9:00. Wyjątkowo zapraszamy tylko Panie Zelatorki.

4. Każdego dnia od godz. 20:00 trwajmy na modlitwie różańcowej i koronki miłosierdzia Bożego. W tym czasie w  naszej wspólnocie kapłańskiej łączymy się duchowo z całą parafią.

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. W tym czasie będzie nadal obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętych. Na msze św. wchodzimy przez zakrystie. Osoby, które przyjdą, aby poświęcić palmy, prosimy by je podpisać i położyć przed figurą Matki Bożej na placu przy kościele. Będą one poświęcane co godzinę : 7:00; 8:00; 9:00 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00 i 17:00 i 18:00. Palmy można przynieść i odebrać w dowolnym czasie. Plac jest monitorowany.

7.Biuro parafialne jest nieczynne. W sprawach pilnych kontaktujemy się telefonicznie 91 418 31 15 lub 509 501 721 lub 784 696 436.

8. Zakończyliśmy prace przy wymianie chodników sytemu odwodnienia  przy kościele  od strony kaplicy wieczystej adoracji. Prace wykonała nasza goleniowska firma D.Bruk Daniel Szczepański. Koszt prac to 36 000 zł.

9. Od przyszłej niedzieli będziemy transmitować przez Internet z naszego kościoła wszystkie nabożeństwa. W tym tygodniu założymy kamery i instalacje.  Koszt  inwestycji to 5 600 zł.