Ogłoszenia - DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 19:00 i na msze św. na godz. 20;00, a po niej na procesję fatimską ze świecami. Przypominamy, w piątek 13 września nie będzie mszy św. o godz. 18:00.

2. W sobotę̨, 14 września, Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi wszystkich o uczczenie Krzyża Świętego poprzez Jego adorację w kościołach, przed ołtarzem eucharystycznym, w intencji zachowania wiary w naszych rodzinach i w całej Polsce oraz w intencji przebłagania Boga za grzechy i zgorszenia w naszej Ojczyźnie.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi także, aby w sobotę, 14 września, o godz. 14.00 wszystkie dzwony kościelne przez trzy minuty zapraszały wiernych do modlitwy w kościołach, aby o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego prosić́ wspólnie Boga o ochronę̨ dla polskich rodzin przed demoralizacją oraz o zachowanie jej Bożego planu jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety.

Kierujemy zaproszenie dla tych co mogą, aby w sobotę, 14 września, dołączyć do Diecezjalnej Drogi Krzyżowej w intencji ochrony polskich rodzin i małżeństw jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety. Droga Krzyżowa wyruszy z Katedry o godz. 19.30 i będzie zmierzać́ do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

Natomiast w naszej świątyni w sobotę 14 września w Uroczystość Podwyższenia Krzyża, włączamy się tą w ogólnokrajową akcję „Polska pod Krzyżem.” Rozpoczniemy nabożeństwem drogi krzyżowej   w kościele o godz. 19:00. Po drodze krzyżowej będziemy trwać na adoracji krzyża. Krzyż ten po zakończeniu remontu, będzie umieszczony w naszej nowej kaplicy Wieczystej Adoracji.  W czasie drogi krzyżowej i adoracji będzie możliwość spowiedzi.

Także w sobotę po mszy św. o godz. 16:00 w szpitalu, adoracja Krzyża z modlitwą różańcową.

3. We wtorek na godz. 19:00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Medjugorie i Chorwacji na spotkanie organizacyjne do sali na plebani.

4. W przyszłą niedzielę 15 września po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Parafialny Klub Sportowy „Juvenia Goleniów" zaprasza chętnych chłopców i mężczyzn do regularnej gry w piłkę nożną na hali.

Treningi odbywać się będą we wtorki w godzinach 19:30-21:30 na hali liceum.

Informacje i zapisy u ks. Przemysława.

6. Pragniemy z serca podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu pierwszego festynu parafialnego „Pożegnanie z wakacjami”.  Dziękujemy zatem za wielkie zaangażowanie Radzie Parafialnej, Członkom PZ Caritas, Paniom Żywego Różańca, sołectwu w Niewiadowie, Glewicach i Bodzęcinie, Goleniowskiemu Domu Kultury, zespołowi folklorystycznemu Ina, Zespołowi Wood and Brass Band, Pani Joannie Stanuch, młodzieży z naszego duszpasterstwa, wszystkim naszym sponsorom firmie Asprod, firmie Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, firmie Dancoal, Panu Markowi Kożlukowi, Panu Piotrowi Nyczowi, Państwu Patraszewskim, i wszystkim życzliwym parafianom, którzy przygotowali ciasta na festyn i pomagali w przygotowaniu i tym wszystkim, którzy włączyli się we wspólną zabawę – składamy serdeczne Bóg zapłać! Zebraliśmy w czasie akcji 4 750 zł. Wszystkie pieniądze przeznaczamy na powstanie kaplicy Wieczystej Adoracji.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.