loading...

MĘSKI RÓŻANIEC - OD TRZECH LAT NA SŁUŻBIE U NIEPOKALANEJ

Zamknij wpis

W pierwszą sobotę miesiąca (7 października) we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, odbył się 37 - jubileuszowy, październikowy MĘSKI RÓŻANIEC. Od trzech lat, w pierwszą sobotę miesiąca, na ulice Goleniowa wychodzą mężczyźni z różańcami w ręku.

Pierwszy Męski Różaniec w Goleniowie odbył się 3 października 2020 roku. Tym samym mężczyźni z Goleniowa i okolic dołączyli do kilkudziesięciu tysięcy polskich mężczyzn, w kraju i za granicą, którzy w pierwsze soboty miesiąca wspólnie odmawiają różaniec, idąc ulicami swoich miast. Porannej Mszy Świętej przewodniczył proboszcz ks. Mirosław, Słowo Boże wygłosił ks. Rafał. Po Mszy, wędrując ulicami Goleniowa, odmówiliśmy różaniec w intencji małżeństw, rodzin oraz naszej Ojczyzny. Po modlitwie, w restauracji „U Aldony”, miała miejsce braterska agapa i świętowanie naszego małego jubileuszu. 

Na przechodniach robi ogromne wrażenie widok rozmodlonych mężczyzn, którzy odmawiają publicznie różaniec, dając mocne świadectwo swojej wiary. To nasza męska odpowiedź na wezwanie kard. Augusta Hlonda, który pisał, że powinien powstać: „ruch nie krwawy, lecz pobożny, olbrzymi, nie destruktywny, lecz namiętny, twórczy. Potrzebny jest najwyższy wysiłek! Trzeba napiąć wszystkie energie i najidealniejsze namiętności! Musimy urządzić ostatnie powstanie, powstanie przeciw sobie, przeciw naszym błędom, swym grzechom!”. Męski Różaniec to nabożeństwo, odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.