loading...

LISTOPAD - MIESIĄC MODLITWY ZA ZMARŁYCH

Zamknij wpis

We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o godz. 18:00, nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:15. Tradycyjnie zapraszamy do wspólnej modlitwy na goleniowskim cmentarzu: o godz. 14:00 sprzed kaplicy cmentarnej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 12.00, 18:00. Wieczorem o godz. 17:30 nabożeństwo wypominek. O godz. 19:30 zapraszamy na cmentarz, do wspólnej modlitwy różańcowej za naszych bliskich zmarłych, wyruszamy sprzed kaplicy cmentarnej.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W niedziele listopada zapraszamy na modlitwę różańcową na cmentarzu o godz. 15:00.

Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w t.zw. WYPOMINKACH. Kartki są wyłożone na stoliku przy wpłatomacie. Ofiary składane z racji wypominek przeznaczone są na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. W listopadzie odprawimy Msze Święte w intencji zmarłych, poleconych przez was w wypominkach: w niedziele o godz. 12:00 oraz w poniedziałki o godz. 18:00.