KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa bądź myślące o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie - 3 października (sobota) w Kościele św. Katarzyny o godz. 19:00. Kurs poprowadzi ks. Adam Staszczak SChr. Spotkania w ramach Kursu odbywać się będą w soboty o godz. 19:00, w naszym parafialnym kościele (począwszy od 3 października).

Kurs przedmałżeński to jeden z obowiązkowych elementów przygotowania do małżeństwa dla narzeczonych, chcących zawrzeć sakramentalny związek. Wierzymy, że katechezy przedślubne nie muszą jednak być przykrą uciążliwością, ale okazją do lepszego poznania siebie nawzajem i pogłębienia swojej wiary. Tematyka spotkań obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne, jak i psychologiczne, czy medyczne, ale przede wszystkim jest próbą podzielenia się doświadczeniem budowania związku małżeńskiego i rodziny oraz nieustannego rozwijania się w wierze.