NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI

Ponad dwieście osób, w noc, z soboty na niedzielę (26/27 lutego) wzięło udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI”. Przez jedenaście godzin, w kościele św. Katarzyny w Goleniowie, wybrzmiewała potężna modlitwa.

Wydarzenie zainicjowały męskie wspólnoty (m.in. Wojownicy Maryi, Męski Różaniec) działające w wielu polskich parafiach w kraju i za granicą. Głównymi intencją całonocnej adoracji była modlitwa za naszą Ojczyznę oraz o pokój na Ukrainie.

Nocne czuwanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, na którą tłumnie przybyli parafianie i mieszkańcy Goleniowa oraz okolic miasta. Około godz. 20:45 nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, zawierzając dzieło modlitwy Królowej Polski, św. Józefowi oraz głównym patronom naszej Ojczyzny. W czasie całonocnego czuwania odmówiliśmy cztery części różańca. Modliliśmy się o jedność wśród Polaków, przyzywając wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli. Nie zabrakło modlitwy za polskich kapłanów i osoby życia konsekrowanego, za małżeństwa i o powstrzymanie plagi rozwodów, za polską młodzież oraz modlitwy o pokój na Ukrainie i zniszczenie wszystkich dzieł szatana. Był też czas na adorację i modlitwę w ciszy. O godz. 6:00 odśpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP. Następnie odśpiewaliśmy uroczyste „Te Deum”, po którym ks. Rafał udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Całonocna adoracja w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie trwała 11 godzin. Wzięło w niej udział ponad dwieście osób. Poszczególne godziny modlitwy prowadziły wspólnoty parafialne (m.in. Męski Różaniec, Kościół Domowy, Żywy Różaniec, Wspólnota Charyzmatyczna „Wieczernik”, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Rada Parafialna). Wielkie podziękowanie kierujemy w stronę mężczyzn ze wspólnoty „Męskiego Różańca - Goleniów”. Wielu z nich trwało na modlitwie przez całą noc, mając w pamięci słowa kard. Hlonda: "Polacy! Macie Boga w sercach? Macie krew w żyłach? Podnieście się! Do powstania! Jedyna broń, której Polska używając, odniesie zwycięstwo, jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi inne narody będą karane za swą niewierność wobec Boga". Niezwykle wzruszający był widok rozmodlonych ludzi, którym towarzyszyli posługujący w goleniowskiej parafii księża chrystusowcy i siostry Misjonarki Chrystusa Króla.

20:00 - MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

20:30 - WYSTAWIENIE NAJŚW. SAKRAMENTU

21:00 - APEL JASNOGÓRSKI / MODLITWA ZA POLSKĄ MŁODZIEŻ (D.M. U ŚW. KATARZYNY + LSO)

Litania do N.M.P.

Akt zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu N.M.P.

22:00 - MODLITWA ZA POLSKIE RODZINY (MĘSKI PLUTON RÓŻAŃCOWY)

RÓŻANIEC ZA OJCZYZNĘ (część RADOSNA)

Litania do św. Józefa

23:00 - MODLITWA O JEDNOŚĆ WŚRÓD POLAKÓW (RADA PARAFIALNA + MĘSKI RÓŻANIEC)

Litania do św. Andrzeja Boboli o łaskę jedności wśród Polaków
Modlitwa za Ojczyznę

24:00 - MODLITWA ZA KAPŁANÓW I OSOBY ŻYCIA KONSEKROWANEGO

(ŻYWY RÓŻANIEC + APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI + WSPÓLNOTA ADOPCJI DUCHOWEJ)

RÓŻANIEC ZA OJCZYZNĘ (część ŚWIATŁA)

Litania Narodu Polskiego

01:00 - ADORACJA W CISZY

02:00 - MODLITWA ZA MAŁŻEŃSTWA I O POWSTRZYMANIE PLAGI ROZWODÓW

(RUCH EQUIPES NOTRE DAME oraz KOŚCIÓŁ DOMOWY)

RÓŻANIEC ZA OJCZYZNĘ (część BOLESNA)

Litania do Świętej Rodziny

03:00 - KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA O POKÓJ

(STRAŻ HONOROWA N.S.P.J. + RODZINA RADIA MARYJA)

Litania do Serca Jezusowego

04:00 - MODLITWA O POKÓJ I ZNISZCZENIE DZIEŁ SZATANA (WIECZERNIK. WSP. CHARYZMATYCZNA)

RÓŻANIEC ZA OJCZYZNĘ (część CHWALEBNA)

Modlitwa Litanijna do Św. Michała Archanioła

Pancerz św. Patryka

05:00 - ADORACJA W CISZY

06:00 - GODZINKI KU CZCI N.M.P.

06:45 - TE DEUM / CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY

Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem