loading...

BOSKI WYPAD - ŚLADAMI POETÓW, KRÓLÓW i ŚWIĘTYCH (WYJAZD DLA MŁODZIEŻY W FERIE ZIMOWE 2023)

Zamknij wpis

Duszpasterstwo Młodych PRZYSTAŃ działające przy Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, zaprasza  na "BOSKI WYPAD - ŚLADAMI POETÓW, KRÓLÓW i ŚWIĘTYCH" - wyjazd integracyjny dla młodzieży szkół średnich, studentów, uczniów klas ósmych, w dniach 20-25 LUTEGO, w drugi tydzień ferii zimowych.

Nocleg, baza wypadowa, posiłki: Dom Rekolekcyjny Towarzystwa Chrystusowego / Mórkowo k. Leszna Wielkopolskiego. Koszt: 780 zł. /transport: bilety PKP (do Mórkowa, Wrocławia, Gniezna, Poznania), bilety komunikacji miejskiej w odwiedzanych miastach (Wrocław, Poznań, Gniezno), nocleg w Domu Zakonnym TChr w Mórkowie, posiłki (śniadania, obiady, kolacje), bilety wstępu do muzeów (Muzeum Narodowe we Wrocławiu: Panorama Racławicka, Ossolineum, Katedra: Wrocław, Poznań, Gniezno, Muzeum – Brama Poznania, Dom św. Edyty Stein, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie), bilety wstępu: Termy Maltańskie Poznań, Kino w Poznaniu, materiały rekolekcyjne/. Kontakt: ks. Rafał tel. 798 805 422.

Poniżej szczegółowy PLAN WYJAZDU. 

BOSKI WYPAD - ŚLADAMI POETÓW, KRÓLÓW i ŚWIĘTYCH. Wyjazd dla młodzieży szkół średnich, studentów, uczniów klas ósmych.

20-25 LUTEGO - drugi tydzień ferii zimowych.

PONIEDZIAŁEK / 20.02 

Wyjazd rano, kierunek: Poznań. Z Poznania pojedziemy do Mórkowa k. Leszna Wielkopolskiego. Zamieszkamy w domu na odludziu. Uwierzcie mi… w pięknym domu, w niezwykłym miejscu. Zjemy kolację i przeżyjemy nasz pierwszy Boski Wieczór Integracyjny. Poznamy się, pogadamy przy rozpalonym kominku i gorącej czekoladzie, oczywiście najcudowniejszej, amerykańskiej „swiss miss classics” z cudownymi marshmallows. Piliście? Jeśli nie, będziecie mieli okazję. Sprowadzona specjalnie dla was, z USA.

WTOREK / 21.02 

Kierunek: Wrocław. Raniutko po Mszy i śniadanku wyruszamy do stolicy Dolnego Śląska. Pospacerujemy po wrocławskim Starym Mieście, udamy się na Ostrów Tumski (przepiękna wrocławska Katedra i nie tylko…). Obejrzymy wielkie arcydzieło malarskie, czyli Panoramę Racławicką, cykloramiczny obraz „Bitwy pod Racławicami” namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka (Obraz olejny przedstawia bitwę pod Racławicami (1794), jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej, zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi (ciekawostka: do namalowania obrazu użyto płótna długości 120 metrów na 15 metrów, z czego przestrzeń malarska ma w sumie długość 114 metrów oraz wysokość 15, czyli 1800 metrów kwadratowych tkaniny). Następnie wyruszymy śladami św. Edyty Stein (znacie ją? Cudowna, wspaniała kobieta jako jedna z pierwszych kobiet w Europie zdobywa naukowy tytuł „doktora filozofii”, zgłębia fenomenologię, żydówka nawrócona na katolicyzm, karmelitanka bosa, ginie w Auschwitz-Birkenau). Potem odwiedzimy wrocławskie Ossolineum – Muzeum Pana Tadeusza (Mickiewicz, Słowacki… pewno ich kojarzycie, ale warto poznać ich jeszcze bliżej, przyda się na maturze). Powrót do Mórkowa. I znów rozpalamy kominek, by porozmawiać… Ks. Rafał odpowie na wszystkie pytania  no… prawie na wszystkie…

ŚRODA / 22.02 

Mórkowo. Tego dnia pozostajemy na miejscu, by wspólnie przeżyć Środę Popielcową - Dzień Skupienia. Rozpoczniemy Wielki Post. To będzie dzień, w którym na chwilkę się zatrzymamy, wyciszymy. By pomyśleć, pomodlić się, ugryźć Słowo Boże. Na głowy spadnie nam popiół. Wspólnie poczytamy Słowo Boże, wpatrywać się będziemy w żywe Oblicze Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, skorzystamy z posługi kapłanów i wyspowiadamy się. Wieczorem kolacja. A potem - Boskie Kino. I film niespodzianka, który z pewnością was poruszy…

CZWARTEK / 23.02 

Kierunek: Poznań. Po porannej Mszy i śniadanku wyruszymy do Poznania. Powędrujemy śladami królów i świętych. Udamy się na poznański Ostrów Tumski: nawiedzimy poznańską katedrę, kaplicę pierwszych królów, miejsce spoczynku: Bolesława I Chrobrego, Mieszka II, Przemysła II oraz książąt: Kazimierza Odnowiciela, Odona Mieszkowica, Władysława Odonica, Przemysła I oraz Bolesława Pobożnego. Odwiedzimy Dom Zakonny Towarzystwa Chrystusowego: miejsce szczególne, gdzie kształcą się przyszli kapłani zakonni, by służyć naszym rodakom, w polonijnych parafiach na całym świecie. Następnie udamy się do Muzeum – Bramy Poznania. Stamtąd powędrujemy na Stary Rynek. Pod wieczór uderzymy na Termy Maltańskie – Basen, by odpocząć w gorących źródłach, pod pięknym, gwiaździstym niebem. Po wszystkim wrócimy do Mórkowa i odpoczynek… No chyba, że skusicie się jeszcze na kolejny kubek gorącej „swiss miss classics” i kolejne pogawędki, przy rozpalonym kominku. 

PIĄTEK / 24.02 

Kierunek: Gniezno. Rano Msza Święta + śniadanie. A potem wsiadamy do pociągu i ruszamy na Gniezno, śladami królów i św. Wojciecha. Nawiedzimy Katedrę Gnieźnieńską (poznamy życie pierwszego misjonarza i patrona Polski – św. Wojciecha, pomodlimy się przy sercu, tak, prawdziwym sercu… wielkiego Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda). Następnie udamy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Z Gniezna powrócimy do Mórkowa. Wieczorem, gdy się ściemni, wejdziemy w mrok, z płonącymi świecami wyruszymy na Drogę Krzyżową. A potem znów rozpalimy kominek.

SOBOTA / 25.02 

Podnosimy się z łóżek i znów iście boski poranek. Msza Święta + śniadanko. Pakujemy się i wyruszamy w drogę powrotną, do Goleniowa. A po drodze: Poznań i seans w kinie. Potem coś przekąsimy i… jeszcze pospacerujemy po Poznaniu, odwiedzając wiele magicznych zakątków. Pod wieczór wsiądziemy do pociągu, powrót do Goleniowa. Pożegnanie. Po tych kilku niezwykłych dniach, zrozumiecie na pewno, co znaczy przyjaźń i super ekipa, która płonie oraz nie wstydzi się swojej wiary i Chrystusa…

Nocleg, baza wypadowa, posiłki: Dom Rekolekcyjny Towarzystwa Chrystusowego / Mórkowo k. Leszna Wielkopolskiego

Koszt: 780 zł. /transport: bilety PKP (do Mórkowa, Wrocławia, Gniezna, Poznania), bilety komunikacji miejskiej w odwiedzanych miastach (Wrocław, Poznań, Gniezno), nocleg w Domu Zakonnym TChr w Mórkowie, posiłki (śniadania, obiady, kolacje), bilety wstępu do muzeów (Muzeum Narodowe we Wrocławiu: Panorama Racławicka, Ossolineum, Katedra: Wrocław, Poznań, Gniezno, Muzeum – Brama Poznania, Dom św. Edyty Stein, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie), bilety wstępu: Termy Maltańskie Poznań, Kino w Poznaniu, materiały rekolekcyjne/

Kontakt: ks. Rafał tel. 798 805 422