26 NIEDZIELA (29.09.2024) OGŁOSZENIA

W dzisiejszej liturgii słowa usłyszeliśmy przestrogę przed zgorszeniami. Jezus oczekuje radykalizmu w podejmowanych wyborach, wskazując, że grzech jest czymś gorszym niż odcięcie sobie ręki czy wyłupania oka. Sami jednak nie znajdziemy w sobie wystarczającej motywacji, żeby sprzeciwić się pokusom. Prośmy Boga o łaskę wiary, która umocni na drodze pełnienia Jego woli.

Serdecznie składamy podziękowanie za wszelkie złożone ofiary na rzecz powodzian zebraliśmy w sumie 23.566.60 zł.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek Św. Hieronima, we Wtorek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w Środę Św. Aniołów Stróżów, w Piątek Św. Franciszka z Asyżu, w Sobotę Św. Faustyny Kowalskiej – swoje imieniny w tym dniu obchodzi siostra Faustyna polecajmy Ją naszym modlitwą.

We Wtorek rozpoczyna się nowy miesiąc październik w sposób szczególny w tym miesiącu będziemy się modlić na różańcu, serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30., w niedzielę o godz. 10.00., dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w Środę i Piątek o godz. 17.00.

W najbliższym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Jezusowego Serca razem ze wspólnotą Straży Honorowej N.S.P.J. na Mszę Świętą o godz. 18.00.

PIERWSZY PIĄTEK miesiąca dodatkowa Msza Święta o godz. 12.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. do 19.00.

W PIERWSZĄ SOBOTĘ miesiąca o godz. 7.00. zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę Świętą MĘSKIEGO RÓŻAŃCA. Po Mszy, wędrując ulicami Goleniowa, odmówimy różaniec w intencji małżeństw, rodzin oraz naszej Ojczyzny.

O godz. 9.00 Msza Święta wspólnot Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.

W dzisiejszą niedzielę w naszej archidiecezji przeżywamy kolejny raz Niedzielę Hospicyjną. CHOĆ naszą pomoc w ostatnich dniach kierujemy do ofiar powodzi, które wspieramy hojnie poprzez zbiórkę pieniężną oraz przekazywane dary, nie możemy zapomnieć o żyjących wśród nas terminalnie chorych pacjentów hospicjów działających w naszej archidiecezji. W tym roku w Niedzielę Hospicyjną rozpoczyna działalność Hospicjum Perinatalne roztaczając opiekę nad najmniejszymi dziećmi i ich rodzinami. Za tydzień w niedzielę 6 października, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna po Mszach Świętych – środki zebrane zostaną przeznaczone na działalność nowego Hospicjum Perinatalnego. W imieniu wszystkich podopiecznych hospicjów serdecznie dziękujemy już dziś za wszelkie ofiary przeznaczone na ten cel.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnej PIELGRZYMCE do CZĘSTOCHOWY w dniach 18-19 Październik na Jasną Górę na czuwanie w intencji Polonii. Bliższe informacje u ks. Macieja lub w zakrystii.