2. ROCZNICA REKONSEKRACJI KOŚCIOŁA i MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE NAD INĄ

W niedzielę (23 czerwca) obchodziliśmy 2. rocznicę rekonsekracji naszej świątyni i konsekracji ołtarza. Eucharystię uświetniły zespoły folkoowych, z Goleniowa, Czech i Słowacji, biorące udział w 27. MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKANIACH FOLKLORYSTYCZNYCH NAD INĄ a.d. 2024.

Po Mszy na placu przykościelnym odbył się pokaz zespołów, biorących udział w tegorocznych Spotkaniach Folklorystycznych Nad Iną, w tym nasz goleniowski Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej "INA". W zespole grają, tańczą, śpiewają i bawią się dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Goleniowa i okolic, młodzież szkół średnich i wyższych uczelni oraz dorośli pracujący.