loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

  Kiedy Chrystus mówi Apostołom o czekającej Go męce, oni spierają się, który z nich jest ważniejszy. Pycha czyni z człowieka istotę bardzo słabą, egocentryczną, szukającą wygody, uciekającą od trudu i cierpienia. Jezus uczy, że prawdziwa wielkość człowieka polega na służbie, na oddaniu siebie Bogu. Aby otrzymać tę mądrość zstępującą z góry trzeba trwać na modlitwie i stać się jak dziecko, które bezgranicznie ufa Ojcu.

  22 września 2018r. 1023
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018

  Zaprzeć się samego siebie nie jest łatwo. Chrystus mówi nam o drodze, jaką powinniśmy obrać, aby kroczyć za Nim. Wymaga ona wielu wyrzeczeń, aż do utraty życia. Obietnica życia wiecznego winna być dla nas motywacją do kroczenia za naszym Zbawicielem.

  15 września 2018r. 951
 • Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018

  Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

  08 września 2018r. 899
 • Pielgrzymka na Jasną Górę, do Czernej, Ludzimierza i na Krzeptówki w Zakopanym.

  Organizujemy pielgrzymkę na nocne czuwanie na Jasną Górę w dniach 19-21 października br. Program pielgrzymki obejmuje nocne czuwanie pod przewodnictwem księży chrystusowców....

  05 września 2018r. 921
 • Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 września 2018

  Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

  01 września 2018r. 931
 • Ogłoszenia duszpasterskie - NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 sierpnia 2018

  Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

  25 sierpnia 2018r. 865
 • Wprowadzenie figury Św. Michała Archanioła.

  We wrześniu w dniach  27-29 odbędzie się uroczyste wprowadzenie figury św. Michała Archanioła do naszego kościoła. Będzie sprowadzona prosto z Włoch. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie tej inicjatywy. Osoby chętne w roli darczyńców do zakupu figury proszone są o wpłaty na konto parafii z dopiskiem "Figura  św. Michała Archanioła." 

  BS Goleniów 44 9375 0002 0000 1290 2000 0010

  17 sierpnia 2018r. 1107
 • Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 sierpnia 2018

  Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

  17 sierpnia 2018r. 794
 • Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2018

  Wniebowzięcie Maryi jest spełnieniem obietnicy Pana Jezusa, Jej Syna, który powiedział: „idę przygotować wam miejsce, a gdy przyjdę powtórnie, zabiorę was do siebie”. Maryja jako pierwsza z ludzi doświadczyła spełnienia tej obietnicy. Świętując uroczystość Jej wniebowzięcia, wyznajemy naszą wiarę, że i my kiedyś dostąpimy takiego wyniesienia z duszą i ciałem w chwale nieba.

  15 sierpnia 2018r. 727
 • Ogłoszenia duszpasterskie DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2018

  Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

  11 sierpnia 2018r. 980
 • Ogłoszenia duszpasterskie OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018

  Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

  04 sierpnia 2018r. 781
 • Ogłoszenia duszpasterskie SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 lipca 2018

  Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

  28 lipca 2018r. 871
 • Ogłoszenia duszpasterskie SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 lipca 2018

  Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność. 

  21 lipca 2018r. 1097
 • Ogłoszenia duszpasterskie CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 lipca 2018

  Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

  07 lipca 2018r. 1209
 • Ogłoszenia duszpasterskie NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2018

  Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

  22 czerwca 2018r. 1034
 • Ogłoszenia duszpasterskie JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 czerwca 2018

  Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

  16 czerwca 2018r. 1135
 • Ogłoszenia duszpasterskie DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 czerwca 2018

  Przychodzimy  na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

  09 czerwca 2018r. 1215
 • Ogłoszenia duszpasterskie 3 czerwca 2018 - Dziewiąta niedziela zwykła w ciągu roku.

  Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

  02 czerwca 2018r. 1041
 • Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Poznania i Lichenia w dniach 4-5 czerwca.

  Pragniemy podziękować za wszelkie łaski otrzymane w trakcie przygotowania do sakramentu Eucharystii. Dlatego zapraszamy dzieci na pielgrzymkę do Lichenia - sanktuarium Matki Bożej  Bolesnej Królowej Polski. Zapisy w zakrystii.

  26 maja 2018r. 1092
 • Ogłoszenia duszpasterskie NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018

  Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

  26 maja 2018r. 1332
 • Ogłoszenia duszpasterskie.ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

  Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

  19 maja 2018r. 1245
 • Pielgrzymka do Ziemi świętej już w pażdzierniku.

  Termin 10-16/17.10.2018 r

  Cena 2880 zł
  Cena zawiera: Bilet lotniczy Poznań – Tel Awiw – Poznań, opłaty lotniskowe, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie (6 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej – zgodnie z programem Pielgrzymki, 2 posiłki dziennie, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania oraz opiekę duchową Księdza, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu, system tour guide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem.
   

  Ramowy program :

  15 maja 2018r. 1230
 • Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

  12 maja 2018r. 1425
 • Próby dla dzieci pierwszokomunijnych

  Dzieci są podzielone na  4 grupy: Poniżej podajemy terminy spotkań:

  05 maja 2018r. 1170
 • Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela 6 maja 2018 r.

  Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

  05 maja 2018r. 988
 • Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkanocna

  Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

  28 kwietnia 2018r. 1576
 • Ogłoszenia CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 kwietnia 2018

  Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

  21 kwietnia 2018r. 885
 • Ogłoszenia TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 kwietnia 2018

  Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

  13 kwietnia 2018r. 1132
 • Ogłoszenia - DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 kwietnia 2018 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

  07 kwietnia 2018r. 961
 • Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 kwietnia 2018

  Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie.

  31 marca 2018r. 1091