loading...

"MSZA O POKÓJ" - KONCERT CHARYTATYWNY

Zamknij wpis

W niedzielę (5 czerwca), w goleniowskim kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbył się niezwykły i przejmujący KONCERT CHARYTATYWNY na RZECZ RODZIN UKRAIŃSKICH, które znalazły schronienie w Domu Zakonnym Towarzystwa Chrystusowego w Mórkowie. 

W szacownych murach goleniowskiej świątyni wybrzmiało dzieło „Msza o Pokój” skomponowane przez Jana Szopińskiego. Była to również nasza wielka modlitwa o pokój na Ukrainie! Koncert rozpoczął wzruszający występ ukraińskiej rodziny, która obecnie mieszka w Mórkowie i z którą przybył do Goleniowa superior mórkowskiego domu zakonnego ks. Zbigniew Regucki SChr. Następnie wystąpiła goleniowska orkiestra przy Szkole Muzycznej 1 stopnia, pod dyrekcją p. Pawła Tarały. Partie solowe „Mszy o pokój” wykonali wybitni artyści operowi: sopranistka p. Anna Malesza-Kutny oraz tenor Krzysztof Machowski. Partie chóralne wykonali artyści z goleniowskich chórów: chór „Collegium Vocale”, schola „Paschalis” i Przyjaciele, chór dziecięcy „Vivo” przy goleniowskiej Szkole Muzycznej 1 stopnia. Chóry przygotowała p. Greta Kurylak. 

Koncert poprowadziła p. Irena Matławska. W czasie koncertu zbierane były ofiary dla ukraińskich rodzin, przebywających obecnie w Mórkowie.  Zebrano ponad 7 tyś .zł. Obecni na koncercie mieszkańcy Goleniowa, nie kryli wzruszenia, będąc pod wielkim wrażeniem koncertu. Tym bardziej, że zamienił się on w goleniowskie - jedno wielkie wołanie o pokój na Ukrainie. Kierujemy gorące podziękowania wszystkim inicjatorom wydarzenia i wspaniałym artystom, którzy mocno poruszyli serca Goleniowian.