XIV Niedziela Zwykła – 9.07.2016 r.

Przeżywamy dzisiaj 14 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Sam Chrystus w Ewangelii zaprasza nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię”. Otwierajmy nasze serca na działanie Ducha Świętego, aby to pokrzepienie stało się naszym udziałem.

• W czasie wakacji w każdą środę zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a w czwartki na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  1.  Jako Dyrektor Wspólnoty Zakonnej p.w. św. Jana Bosko chciałbym powiadomić naszą wspólnotę parafialną, iż decyzją Ks. Inspektora, przełożonego naszej Salezjańskiej Prowincji zachodzi następująca zmiana personalna w naszym dziele salezjańskim:
    ks. Józef Balawander – zostaje skierowany do pracy w Parafii p.w. św. Krzyża w Rumii. Natomiast do naszej Parafii przychodzi do pracy duszpasterskiej ks. Stanisław Jankowiak z Aleksandrowa Kujawskiego z Parafii Wspomożycielki Wiernych.
    Pożegnanie ks. kapelana nastąpi w najbliższą niedzielę 16 lipca o godz. 11.00; natomiast pożegnanie w szpitalu w niedzielę 23 lipca na mszy świętej o godz. 11.00.
  2.
    Tradycyjnie 1 sierpnia wyrusza za Skrzatusza, w tym roku 35 Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska. W tym dniu, a będzie to wtorek, nasza Parafia zostało poproszona, aby przyjąć grupę ok. 50 pielgrzymów na nocleg. Uprzejmie prosimy naszych Parafian, którzy chcieliby ugościć pątników zmierzających do naszej Częstochowskiej Pani.
  3.
    W czwartek 13 lipca zapraszamy na kolejną procesję Fatimską z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich. Rozpoczęcie Procesji o godz. 20.00 przy ul. Kolejowej.
  4.
    Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji II niedzieli miesiąca. Ofiary te są przeznaczone na dalsze inwestycje z wiązane z budową naszego kościoła.
  5.
    Zakończył się I turnus półkolonii dla dzieci i młodzieży, z serca składamy serdeczne podziękowanie wszystkim animatorom, którzy podjęli się trudu organizacji i opieki nad dziećmi. W I turnusie półkolonii wzięło udział 130 dzieci.
  6.
    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.