loading...

ŚWIĘTO PATRONALNE "MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA"

Zamknij wpis

Na wieczornej Eucharystii w piątek (29 września) w święto Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała, mężczyźni z MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA, któremu patronuje św. Michał Archanioł, odnowili uroczystą przysięgę na wierność Chrystusowi. Złożyli ją na ręce Proboszcza ks. Mirosława Czerwińskiego SChr. Na pytanie "Czy ślubujesz wiernie służyć Chrystusowi jako Jego żołnierz oraz rycerz Niepokalanej, u boku św. Michała Archanioła?" mężczyźni odpowiadali: "Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg!". Następnie ks. Proboszcz, symbolicznym mieczem św. Michała Archanioła, dotykał ramienia mężczyzn, na znak ich rycerskiego poddania się woli Najwyższego.

W homilii ks. Rafał, duchowy opiekun Plutonu, zagrzewał do duchowej walki i zachęcał mężczyzn, by nadal służyli Bogu i ludziom swoją modlitwą oraz świadectwem, służąc Chrystusowi i Niepokalanej, u boku św. Michała Archanioła. „Nie każdy ogień jest ogniem gniewu - przekonnywał ks. Rafał - nieskończenie gorętszy ogień niż ten piekielny płonie w Niebie - jest nim sam Bóg. Jego miłość. On jest jak szalejąca otchłań nieskończonej miłości… to dlatego Biblia aniołów stojących najbliżej Boga nazywa serafinami, z jęz. hebrajskiego "ci, którzy płoną". Wszystko ma swój początek i koniec w Miłości”. Panowie, gratulujemy, niech Matka Najświętsza, święty Józef i wasz Patron św. Michał Archanioł - wspierają Was w tej przysiędze i dobrych postanowieniach, które dziś złożyliście przed Obliczem Najwyższego.