ŚLUBOWANIE "MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA"

Na wieczornej Eucharystii w środę (29 września) mężczyźni z MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA, któremu patronuje św. Michał Archanioł, złożyli uroczyste śluby na wierność Chrystusowi. Pasowania na rycerzy Niepokalanej dokonał ks. Adam Staszczak SChr. Na pytanie "Czy ślubujesz wiernie służyć Chrystusowi, jako Jego żołnierz oraz rycerz Niepokalanej, u boku św. Michała Archanioła?" mężczyźni odpowiadali: "Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg!".

W homilii ks. Rafał, duchowy opiekun Plutonu, zagrzewał do duchowej walki i zachęcał mężczyzn, by nadal otwierali Niebo nad Goleniowem, swoją modlitwą i świadectwem, służąc Chrystusowi i Niepokalanej, u boku św. Michała Archanioła. Panowie, gratulujemy, niech Matka Najświętsza, święty Józef i wasz Patron św. Michał Archanioł - wspierają Was w tej przysiędze i dobrych postanowieniach, które dziś złożyliście przed Obliczem Najwyższego. Św. Michale Archaniele - wspieraj i prowadź! +Amen.