APULIA - 1 DZIEŃ PIELGRZYMKI

Po mszy św. o poranku odprawionej w naszym kościele św. Katarzyny w Goelniowie wyruszyliśmy na szlak naszej pielgrzymki. Zatrzymaliśmy w czeskiej Pradze. Odwiedziliśmy  Loreto - kopię 1:1 domku Świętej Rodzuny z Nazaretu. Tym szczególnymm miejscem opiekują się Ojcowie Kapucymi. Później zachwycaliśmy się katederą praską. Nawiedziliśmy kościół Marii Zwycięskiej w którym znajduje się skarb czczony przez miliony ludzi na całym świecie, znany pod włoską nazwę Bambino di Praga. Woskowa figurka, z którą wiąże się wiele cudów, pochodzi z Hiszpanii. Legenda głosi, że powstała z inicjatywy pewnego mnicha, któremu Dzieciątko Jezus ukazało się właśnie w takiej postaci. Rzeźba przybyła do Pragi dzięki hiszpańskiej księżnej Marii Manrique de Lara, której losy splotły się z Czechami poprzez małżeństwo. Jej owdowiała córka podarowała później figurę klasztorowi karmelitów bosych przy kościele Matki Bożej Zwycięskiej.