PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

Powracamy do Wieczernika, aby usłyszeć od Jezusa zaproszenie do usunięcia wszelkiego lęku, który zabiera nam odwagę wchodzenia na drogą Jezusa. To On jest Droga, Prawdą i Życiem. On staje się alternatywą dla lęku, który nas paraliżuje i odbiera życie w pełnej wolności. Jezus prowadzi nas do Ojca, to znaczy daje nam perspektywę nowego stworzenia wyzwolonego z lęku i niewiary. Bliskość Ojca rodzi nas na nowo do życia całkowicie i bezwarunkowo oddanego Jemu. Bóg sam wystarczy. Nie muszę się lękać, bo On jest zawsze ze mną.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Przeżywamy miesiąc Maryjny. Zapraszamy dzisiaj i w każdy dzień na Nabożeństwo Majowe przed figurą Matki Bożej na godz. 20.30.

1. W związku z panującą epidemią koronawirusa ks. Arcybiskup udziela wszystkim wiernym, dyspensy od osobistego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 30 czerwca br. Osoby w starszym wieku i te, które nie będą mogły znaleźć miejsca w kościele proszone są o udział w Liturgii przez telewizję oraz naszą transmisję internetową. Przypominamy, że w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć 75 osób.

1. W tym tygodniu wznawiamy Nabożeństwa Fatimskie. Zapraszamy we środę 13 maja na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 19.00 i Mszę św. o godz. 20.00.

1. 14 maja we czwartek obchodzimy w liturgii święto św. Macieja a w sobotę, 16 maja św. Andrzeja Boboli.  W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

1. 18 maja obchodzimy w całym Kościele 100-lecie urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. W najbliższą niedzielę ks. Arcybiskup o godz. 12.00 odprawi uroczystą Mszę św. Dziękczynną z okazji urodzin Wielkiego Papieża. Zachęcamy do duchowej łączności w tym wydarzeniu. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy odmawianie 9 -  dniowej nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Za Jego pośrednictwem zawierzajmy Bogu nasze rodziny a szczególnie rodziny w kryzysie i oczekujące narodzin swojego dziecka.

1. Serdecznie zapraszamy na wznowione modlitewne spotkanie dla mężczyzn. Odbędzie się ono w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele. W programie katecheza biblijna oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania prosimy o zapoznanie się z odpowiednimi informacjami na naszej parafialnej stronie internetowej. Zakładka „ sakramenty”.

1. Ze względu na stan epidemii i bardzo ograniczoną liczbę wiernych w kościele, niestety nie udało się naszemu parafialnemu Caritasowi rozprowadzić świec wielkanocnych. Serdecznie zachęcamy i prosimy o nabywanie małych świec wielkanocnych, które możemy np. zanieść na cmentarz i zapalić je na grobach naszych bliskich zmarłych. Dochód  ze sprzedaży świec przeznaczony jest na działalność naszej parafialnej i diecezjalnej Caritas. Z serca dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

Wszystkim Wam życzymy dobrego odpoczynku, błogosławionych dni nowego tygodnia i szczególnej opieki Matki Najświętszej. Niech Bóg Was błogosławi.