Ogłoszenie duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017 r.

Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Cieszy nas liczne uczestnictwo dzieci w środę o godz. 16:30 i rano w piątek o 6:00, po której gościmy u Pani Aldony na śniadaniu. W środę po mszy św. roratniej dla dzieci zapraszamy na plac kościelny, gdzie uroczyście zapalimy i poświęcimy choinkę jako znak radości ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

4. W poniedziałek 18 grudnia o godz. 18:00 msza św. za Radio Maryja.

5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane wg następującego porządku: 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Nie będzie mszy o 13:15 i 18:00.

6. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w środę, czwartek, piątek  od godziny 5.30 do końca mszy św. roratniej i od godziny 16.00- 19:00. W sobotę od 5.30 do godziny 10.00. popołudniu od godz. 16:00 do 20:00

Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

7. Nasi harcerze na placu kościelnym 23 grudnia o godz. 18:00 będą rozdawać Betlejemskie Światełko Pokoju.

8. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

9. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 21:00 specjalnie dedykowanej dla dzieci, a druga msza św. pasterska o godz. 23:00.

10. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny i poświęcone opłatki. W imieniu zespołu prosimy o przynoszenie toreb miłosierdzia do Caritasu lub zakrystii.

11. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce na Sycylię w ostatnim tygodniu czerwca. Wszelkie informacje na stronie parafialnej www.goleniow.eparafia.pl lub w zakrystii. Osoby, które chcą dołączyć są proszone, by do 18 grudnia wpłacić zaliczkę 300 zł.

12. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc kościoła na wschodzie. Bardzo dziękujemy wszystkim wspierających ten szczytny cel.

13. Bracia z zakonu Albertynów bardzo dziękują za szczodre wsparcie ich dzieł.

14. Na dzień 21 grudnia na Goleniowskich plantach odbędzie się wigilia miejska  o godz. 16:00. Zaprasza na nią Burmistrz Robert Krupowicz, Stowarzyszenie Brama Vitae i Ośrodek Pomocy Społecznej.

15. Zapraszamy młodzież (gimnazjalną i licealną) na obóz zimowy w dniach 21 – 27.01.2018 w Majerczykówce k/ Poronina.
Całkowity koszt wyjazdu wynosi 820 zł. W cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, zakwaterowanie w Majerczykówce k/ Poronina - wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja); a przede wszystkim jazda na nartach/snowbordzie (4 dni) na stoku w Jurgowie – wypożyczenie sprzętu i karnety na stoki narciarskie; zwiedzanie Krakowa, Zakopanego, Góry św. Anny i wiele innych atrakcji. Dodatkowe informacje i zapisy  do 25 grudnia u ks. Piotra Wróblewskiego SChr.

16. Z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza 15 grudnia w Krakowie  otrzymaliśmy dla naszej parafii relikwie Św. Jana Pawła II. Uroczyste wprowadzenie świętych relikwii dokonamy w niedzielę Świętej rodziny 31. Grudnia .

17. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.