Ogłoszenia PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 marca

Pokusa nie jest jeszcze grzechem, jest raczej flirtem czy próbą uwodzenia. Bywa jednak, że flirt staje się niebezpieczna, a my całkowicie podatni na propagandę złego. Dlatego tak ważne jest, by zobaczyć Jezusa w Jego walce z pokusami. W tej walce "pokonuje" grzech pierwszych ludzi. Nowy Adam broni się słowem Bożym, które jest jego orężem w spotkaniu z kusicielem. Napisane jest: nie samym chlebem żyje człowiek, nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon. Zwycięstwo jest w posłuszeństwie Słowu.

1.    W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziękujmy Bogu za dar wolności wywalczony  poświęceniem i ofiarą życia tak wielu naszych narodowych bohaterów. Zawierzajmy ich życie wieczne Bogu Stwórcy.

1.     Także w dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego w Kościele. Módlmy się za wszystkie ofiary oraz o łaskę nawrócenia dla sprawców tych ciężkich grzechów.

1.     Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątek o godz. 12.00 w południe, o godz. 16.30 dla dzieci i ich rodziców, o godz. 17.30 dla wszystkich i o godz. 19.00 dla młodzieży.

1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Piątek Miesiąca oprócz Dróg Krzyżowych Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i o godz.18.00. Spowiedź w czasie Mszy świętych i od godz. 16.30 do 22.00. W I Piątek odwiedzimy chorych w ich domach. W I Sobotę Miesiąca Msza św. Wynagradzająca o godz. 9.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych.

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

1. Spotkanie grupy kandydatów do Bierzmowania prowadzonej przez ks. Proboszcza odbędzie się we środę o godz. 16.30 na plebani.

1. Grupa męska spotyka się na modlitwie w poniedziałek o godz. 20.00 na plebani.

1. Spotkanie rodziców ministrantów i lektorów odbędzie się we czwartek po wieczornej Mszy św. w salce na plebani.

1. W najbliższą sobotę tj. 7.03 o godz. 19.00 na plebani pierwsze spotkanie narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy.

1. Zbliża się termin naszych misji wielkopostnych. Serdecznie zachęcamy do zabrania ze sobą programu tych misyjnych spotkań ze stolików za ławkami naszej świątyni.

1. Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Włoch oraz na pielgrzymkę po sanktuariach Europy. Ulotki z programem tych wyjazdów są do odebrania w zakrystii.

1. Zachęcamy  w czasie Wielkiego Postu do korzystania z prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy nasze dobre życzenia i dar modlitwy.

Na nadchodzący nowy tydzieńi cały Wielki Post niech sam Bóg Was błogosławi i strzeże.

Goleniów,  dn. 01.03.2020 r.           ks. Adam Staszczak SChr,