Ogłoszenia - DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 października 2019

Przeżywamy 29 Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, że w tym miesiącu trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Módlmy się za misjonarzy a szczególnie o dobre i liczne powołania misyjne.

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci mają różaniec w  środę i w piątek o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na różaniec
    w piątek na godz. 19.00. Odmawiajmy różaniec także w naszych domach wraz
    z rodziną. Możemy otrzymać odpust zupełny za pobożne odmówienie cząstki różańca, pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek wspominamy w Liturgii św. Jana Pawła II. Módlmy się za Jego wstawiennictwem za nasze rodziny i naszą ojczyznę.
  3. W nawiązaniu do przeżytych przez nas rekolekcji –pragniemy zaprosić Was do udziału w Domowej Szkole Wiary. Na projekt składa się podejmowanie rozważania biblijnego na dany dzień oraz udział w dwóch spotkaniach dla wszystkich uczestników  ( w Adwencie i w pierwszych dniach lutego ). Całość projektu trwa 2,5 miesiąca. Zgłoszenia w zakrystii, a rozpoczęcie początkiem listopada. Koszt materiałów 22 zł.
  4. Przygotowujących się do ślubu w roku 2020 serdecznie zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie kursu 6 grudnia tj. w piątek o godz. 17.00. Zakończenie kursu 7 grudnia wieczorem. Spotkania odbywają się w sali na plebani.
  5. W zeszłym tygodniu podczas zbiórki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 4400
    z całego serca dziękujemy za Waszą hojność.
  6. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców na rzecz powstania Kaplicy Wieczystej adoracji.
  7. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza na Męski Wieczór Modlitwy w najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00 w kaplicy na plebanii. Grupa modlitewna spotykać się będzie teraz w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  8. Parafialny Klub Sportowy Juvenia zaprasza młodzież powyżej 13 roku życia i mężczyzn do wspólnej gry w piłkę nożną. Zajęcia odbywają się we wtorki od 19:30 na hali liceum. Szczegóły na plakatach i u ks. Przemysława.
  9. Kandydatów do służby liturgicznej Ołtarza, czyli na przyszłych ministrantów i lektorów prosimy o zgłoszenie się (najlepiej z rodzicem) do ks. Michała lub ks. Przemysława.
  10. Można już zabierać kartki wypominkowe. Każdy ma swój termin nabożeństwa
    w czasie którego będziemy polecać osoby zmarłe wypisane na kartach. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną z tej okazji ofiarę.
  11. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Głębsze przeżywanie wiary wiąże się z jej rozumieniem i pełną świadomością przeżywanych prawd wiary.
  12. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece matki Bożej Różańcowej.