OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

3. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

4. Goleniowski Dom Kultury zaprasza w sobotę 21 grudnia o godz. 17.00 na Koncert Kolęd stanowiący zwieńczenie XXV Zachodniopomorskiego Konkursu Kolęd
i Pastorałek.

5. Dzieci z Koła Misyjnego sprzedają świąteczne stroiki i ozdoby. Zebrane ofiary będą przeznaczone dla dzieci z fundacji Kasisi w Zambii. Dziękujemy za waszą szczodrość.

6. Zapraszamy młodzież od 13 roku życia na wyjazd na ferie zimowe, w dniach
od 10 -15 lutego 2020 r. (pierwszy tydzień ferii). W programie min.: 3 dni jazdy
na nartach, zwiedzanie Zakopanego, Krakowa, kulig i wiele innych atrakcji. Nocujemy w Bukowinie Tatrzańskiej, jeździmy na stoku w Jurgowie. Koszt wyjazdu to 890 zł. Zapisy z zaliczką wysokości 100 zł w zakrystii. Więcej informacji u ks. Michała.

7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa,
a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

8. Informujemy, że nasi ministranci i lektorzy nie prowadzą sprzedaży opłatków wigilijnych w sklepach na terenie naszej parafii, jeśli ktoś to robi, robi to dla własnego zysku. Opłatki w naszej parafii są do nabycia w zakrystii i przy stoisku Caritas.

9. Dzieci zapraszamy  na zapalenie choinki i zawieszenie naszych serduszek 20 grudnia 2019  o godz. 17:00 na placu kościelnym.

10. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece ich świętych patronów
i wstawiennictwu Niepokalanej.