Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2018

Dzisiaj w niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszam dzisiaj na godz.  9.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni. Wszystkich, którzy przyjmą ten sakrament proszę o złożenie w przedsionku karteczki z imieniem i nazwiskiem.

1. ​W Tym tygodniu w środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 12.oo, 17.oo,  18.oo.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz.16.30 dla dzieci, dla kandydatów do bierzmowania o 19.00, dla starszych o 17.30 i Gorzkich Żali w niedziele o 17.15
    Warto dodać, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach - raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach, w Środę Popielcową ścisły post polegający na spożyciu trzech posiłków, w tym jednego do syta.
  4. Składamy  serdeczne podziękowania sponsorom za pomoc w organizacji Światowego  Dnia Chorych:  Pani Ewie Walczak, s. Monice Hoffman, Panu Romanowi Kopińskiemu z firmy "Asprod" , Andrzejowi Szembel, Mariuszowi  Barycza, Janowi Bagińskiemu, Leonowi Patraszewskiemu, Markowi Koźlukowi i Witoldowi Szadkowskiemu.
  5. Zapraszamy kręgi biblijne na kolejne spotkanie z Biblią dziś na godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się w salce na plebanii. Mile widziani też chętni pragnący uczyć się modlitwy Słowem Bożym.
  6. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA NA SPOTKANIA FORMACYJNE W RAMACH GRUP DZIELENIA ( TERMINY WYWIESZONE W GABLOCIE I ZAMIESZCZONE NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII) WSPÓLNE SPOTKANIE FORMACYJNE ODBĘDZIE SIĘ 18 LUTEGO PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINĘ 18.00
  7. Spotkanie organizacyjne dla osób udającyhc sie na współne pielgrzymowanie na Sycylię zapraszamy w przyszła niedzele o godz. 19:0 do salii na plebanii. Jeszcze tylko w tym tygodniu można dołączyc do naszej grupy pielgrzymkowej, która udaję sie na Sycylię do św. Agaty w ostatnim tygodniu czerwca.
  8. 8. Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała. Wszystkim Parafianom życzę dobrego tygodnia.

Ks. Krzysztof Musiałek TChr