OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lutego 2019

Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do  którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 12.00 i 18.00. Po nabożeństwie Msza św.

2. W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.15.

3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 17.00. oraz podczas Mszy Świętej, aż do godz. 21.00. W tym dniu będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – 1 marca br. po wieczornej Mszy św. rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Niech każdy wybierze dla siebie dogodny czas, aby adorować przed Najświętszym Sakramentem. Zwracamy się z prośbą do Panów, aby zapisywali się do adoracji, tak by było bezpiecznie w kościele. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do 21.00.

5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę  2 marca br. na Mszę Świętą o godz. 9.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Matki Bożej.

6. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w najbliższy piątek i sobotę.

7. W piątek 1 marca br. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

8. Spotkanie rodziców przed I Komunią św. w sobotę 2 marca br. w salce na plebanii, o godz. 17.00 dla dzieci idących do Komunii św. 19 maja br. a dla rodziców dzieci idących do komunii św. 26 maja br. o godz. 18.00.

9. Spotkanie dla młodzieży idącej do Bierzmowania w niedzielę 3 marca br. w kościele o godz. 19.00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia tygodniki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.

11. SIŁOWNIA DLA MŁODZIEŻY – Zapraszamy młodzież do korzystania z naszej    siłowni w salce na plebanii we WTORKI, SRODY I SOBOTY w godz. 19.00 do 21.30. Ks. Paweł oczekuje na chętnych.

12. Zbiórka dla ministrantów w salce na plebanii  w sobotę o godz. 11.00.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków