OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY (27 grudnia 2020)

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

Zbliża się koniec roku. W najbliższy czwartek (31 grudnia) zapraszamy o godz. 17:00 na dziękczynno-przebłagalne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku; będziemy również błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok 2021. Ważna informacja: po nabożeństwie o godz.17:30 będziemy sprawować Eucharystię w tych intencjach. Msza Święta o 17:30, czyli pół godziny wcześniej ze względu na rządowe ograniczenia pandemiczne obowiązujące w noc z 31 grudnia na 1 stycznia.

W najbliższy pierwszy piątek miesiąca (1 stycznia) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Przypominamy, że jest to uroczystość obowiązkowa: Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. Módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

W pierwszą sobotę miesiąca (2 stycznia) o godz. 9:00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 8:30 okazja do spowiedzi pierwszo-sobotniej. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Wszystkich mężczyzn, młodych i starszych, mężów, ojców, dziadków, kawalerów, wszystkich mężczyzn, którym leży na sercu dobro oraz przyszłość ich bliskich i rodzin zapraszamy na kolejny goleniowski Męski Różaniec. W sobotę (2 stycznia) o godz. 7:00 rano Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy odmówimy Różaniec w intencji naszych rodzin i Ojczyzny. Będzie można też zakupić koszulki z logo Męskiego Różańca. Mężczyzn, którzy z racji kwarantanny i innych przyczyn nie będą mogli przybyć na Męski Różaniec zachęcamy, by łączyli się z nami duchowo dzięki transmisji na żywo dostępnej na naszej parafialnej stronie: goleniow.eparafia.pl

W rozpoczętym nowym roku duszpasterskim pod hasłem „Eucharystia daje życie” zapraszamy na niedzielne katechezy o Eucharystii (w ramach kazania) na wieczornej Mszy Świętej o godz.  18:00, począwszy od niedzieli 10 stycznia. Będziemy poznawać poszczególne części Mszy Świętej oraz znaczenie gestów, postaw, znaków i symboli, z których składa się celebracja Eucharystii.

W czasie pandemii nie będzie możliwa do zrealizowania wizyta duszpasterska zwana "kolędą", która tradycyjnie odbywa się na początku roku. Aby Boże błogosławieństwo mogło nadal królować w Waszych rodzinach i domach zapraszamy, począwszy od 4 stycznia, do spotkania oraz wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej w intencji waszych rodzin, domów, społeczności. Po Eucharystii będziemy wręczać specjalnie przygotowane na tę okazję buteleczki z poświęconą wodą. Szczegółowe informacje i rozpiska konkretnych dat Mszy w intencji mieszkańców danych ulic w biuletynie parafialnym „List do Parafian”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Ewa Kamińska, Włodzimierz Wiatr, Marianna Zielonka, Waldemar Szczucki. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.