loading...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (18.10.2020)

Zamknij wpis

Dzisiejszą niedzielą, poświęconą sprawie misji, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie, niosąc Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny.

  1. W kalendarzu liturgicznym w dzisiejszą niedzielę przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii. Przypominamy też, że zgodnie z najnowszymi zasadami profilaktyki przeciw COVID-19 dotyczącymi kościołów: w naszej świątyni przebywać może jednocześnie 320 osób. Prosimy o przestrzeganie zasad: noszenie maseczki, zachowanie bezpiecznej odległości oraz dezynfekcję dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła. Dziękujemy za wyrozumiałość oraz dojrzałość we wzajemnej trosce o zdrowie i życie.

  2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Nabożeństwo różańcowe od niedzieli do piątku w naszym kościele o godz.17:30. W sobotę po Mszy Św. o godz. 9:00. Dzieci ze szkoły nr 1 zapraszamy na różaniec we wtorek, dzieci ze szkoły nr 2 i Promyczka we środę, uczniów ze szkoły nr 8 zapraszamy w czwartek.  Nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 16:30. Młodzież zapraszamy na różaniec w piątek, po wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 18:45). Po różańcu spotykanie dla młodzieży na plebanii.

  3. Wszystkich, którzy chcieliby wstąpić w szeregi nowo powstającej wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy w najbliższy poniedziałek (19 października) na Mszę Świętą o godz. 18:00, po Eucharystii spotkanie organizacyjne i wspólna modlitwa.

  4. We wtorek (20 października) zapraszamy mężczyzn na Wieczór Modlitwy ze św. Józefem: o godz. 18:00 Msza Święta, po Mszy spotkanie formacyjne i wspólna modlitwa.

  5. W środę o godz.12:00 i 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  6. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72 rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda - Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo Sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców oraz o własnej Ojczyźnie.

  7. W miniony piątek w naszym kościele otwarliśmy wystawę: „Sercu bliski” przedstawiającą portrety Jana Pawła II autorstwa pani Marty Odbierzychleb z Tarnowa. Zachęcamy po Mszy Św. do obejrzenia wystawy. Z autorką można się spotkać dzisiaj od godz. 16:30.  Wszystkie prace można nabyć bezpośrednio od autorki.

W minioną niedzielę zebraliśmy 2.730 zł. na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy za wrażliwość serca i złożone ofiary. W minionym tygodniu odeszli do Pana: św. p. Stefania Baran, Adam Tomaszek, Stanisław Marzec, Marian Różański. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…