Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia 2018

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

4. . Zapraszamy w niedzielę na godz. 19:00  na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Joanny Stanuch-Piotrowicz i zespołu. Wstęp wolny.

5. Dziecięca grupa misyjna wraz z Siostrą Moniką zapraszają w niedzielę na Jasełka misyjne na godz. 16:00.

6. Chcemy ogłosić jedna zmianę w tym roku, że w każdą sobotę będzie msza św. o godz. 9:00 w miejsce mszy św. o 6:30, a więc msze poranne jak do tej pory od poniedziałku do piątku o 6:30, a  w soboty o godz. 9:00.

7. Zapraszamy kręgi biblijne na kolejne spotkanie z Biblią w przyszła niedziele 14.02 na godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się w salce na plebanii. Miłe widziany tez chętni pragnący uczyć się modlitwy Słowem Bożym.

8. Zapraszamy na film „Sprawa Chrystusa” 14 stycznia na godz.14:00 w naszym goleniowskim kinie. Oto fragment recenzji tego filmu:  „Wiele argumentów, które tu padają, to żelazne argumenty, które mogą posłużyć do dyskusji z osobą niewierzącą, z kimś, kto poszukuje Pana Jezusa. Film opowiada w sposób apologetyczny o drodze racjonalnego, rozumowego docierania do wiary. (…) Film jest piękny także dlatego, że pokazuje, że bardzo często doświadczenie i odkrycie Pana Jezusa dokonuje się przez miłość.”

9. Program  kolędy wg grafiku.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.