Ogłoszenia duszpasterskie ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 marca 2019

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30; 12:00; 17:00; i 19:00 Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. Zapraszamy na  „Męski Wieczór z Jezusem ". Spotkanie tylko dla mężczyzn! W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut. Wtorek 05.03.2019, godz. 20.30 w kaplicy na plebani.

4. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

5. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz.12:00 i 17:30. Dzieci będę odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 16:30, a młodzież zapraszamy o godz. 19:00.

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwo z kazaniem pasyjnym wygłosi ks. Paweł i będzie sprawowane o godz.17:15.

7. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

8. Zapraszamy do włączenia się w Duchową Adopcję Dzieci Poczętych. Tę inicjatywę rozpoczniemy w niedzielę 10 marca w czasie mszy św. o godz. 10:30.

9. W przyszła sobote w kościele o godz. 19:00 nauka przed chrztem.

10. Od przyszłej soboty rozpoczynamy kurs przedślubny dla narzeczonych. Spotkania będą odbywc się w sali na plebani o godz. 19:00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.