Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lutego 2019

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.9:00.  Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Po mszy św.  nabożeństwo Lourdzkie. Natomiast dzisiaj 10 lutego msza św. z okazji dnia chorego o godz. 9:00 . Po niej ruszy akcja „Białej niedzieli” czyli bezpłatne badania lekarskie udzielane przez lekarzy specjalistów w godzinach od 10:00 do 14:00. Szczegóły znajduję się na plakatach i ulotkach. Dziękuje serdecznie członkom Akcji Katolickiej za zorganizowanie „Białej Niedzieli” i zaproszenie do niej tak wiele osób ze środowiska medycznego i wiele organizacji oraz osób dobrej woli. W tej akcji wspierali nas Urząd Miasta Goleniów i Goleniowskie Starostwo Powiatowe.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. W piątek zapraszamy 15. Lutego na Wieczór Chwały w ramach spotkania Msza św. i modlitwa o uzdrowienie oraz modlitwa uwielbienia w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę 16. lutego o godz. 21:00 różaniec ze św. Janem Pawłem II. Prosimy o przynoszenie na kartkach wypisane intencje do modlitwy za wstawiennictwem Naszego Świętego.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecamy Małego Gościa.

8. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.