Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 18:00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  po mszy św. o godz. 9:00 i 18:00. Nabożeństwo do  Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 9:00.

5. Spowiedź święta w piątek od godz. 16:30 i po mszy św. wieczornej do godz. 21:00.

6. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w sobotę po 10:00 i w piątek po godz. 10:00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Zapisy na odwiedziny duszpasterskie przyjmowane się w biurze parafialnym.

7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

W tym tygodniu patronują nam:
•    28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
•    31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
•    2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.