Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2017

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 16:30 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

5. We wtorek zapraszamy na „Męskim Wieczorze z Jezusem”. To spotkanie dla mężczyzn. W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Rozpoczynamy o godz. 20:30 w kaplicy na plebani.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne w czasie adoracji Najśw.  Sakramentu od godz. 16:00.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, msze św. o godz. 9:00.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.

8. Goleniowski Dom Kultury zaprasza 6 stycznia o godz. 17:00 do sali koncertowej GK na koncert Kolęd. Śpiewać będzie znany goleniowski zespół dziecięcy Marudy ze szkoły podstawowej nr 2 . Wstęp wolny. Są jeszcze wolne bilety Sylwestrowe  na koncerty Operetkowe na 31 stycznia.

9. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

10. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę na Sycylię. Informacje na stronie internetowej lub w zakrystii.

11. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.