Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni wg grafiku zamieszczonegoo wgablocie i na stronie internetowej naszzej parafi.

3. W środę o 21:00 różaniec z ze św. Janem Pawłem II. Prosimy o przynoszenie karetek z intencjami. Jedna z intencji będzie też rozpoczynające się  w czwartek XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci i  młodzieży,  która bierze udział w tegorocznym  na obozie  narciarskim odbędzie się   w niedzielę 20 stycznia na plebani o godz. 19:30

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.