Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6:00 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna jutro w godz. 6:00-12:00.

3. Tradycją minionych lat od jwcczoraj zapłoneła w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

5. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 22:00 dla dzieci i o 24:00.

6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia  od godz. 9:00, a  w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

7. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

8. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

9. W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Zaczynamy od godz. 16:00.

1. Już dzisiaj informujemy, że wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii dnia 28 grudnia 2018 r.

Porządek kolędy:

28.12.2017 r od godz.  16:00

I – Grunwaldzka 1, 1A

II – Grunwaldzka 2 , 2a, 2b. 2c,

III- Grunwaldzka 2d, 4,  , 4a, 4b

IV Grunwaldzka 4 c, 4d, 4e, 4f

V – Grunwaldzka  5, 5a

VI – Grunwaldzka 5b,5c, 6

29.12.2018  sobota  r-  od godz. 10:00  Bodzęcin, Niewiadowo, Glewice

31.12.2018 r. poniedziałek - od godz. 10:00 Marszewo, Żdżary,

10.  Dzisiaj o godz. 16:00 w sali na plebanii spotkanie dla naszych podopiecznych z Caritasu.

11. Przypominamy o konkursie na Szopki betlejemskie.  Podpisane szopki przynosimy do kościoła 24 i  25 GRUDNNIA. Rozstrzygnięcie konkursu w drugi dzień świąt po mszy św. o godz. 12:00.

12. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.