Ogłoszenia Duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2017 r.

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz.12:00 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.

3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

4. Na Pasterkę zapraszamy  dzieci o godz. 21:00 w przebraniu aniołów i pasterzy. Druga msza pasterska o godz. 23:00.

5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia nie ma mszy św. o godz. 7:00, a we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.

6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, wprowadzimy uroczyście na każdej mszy św. relikwie św. Jana Pawła II – Patrona rodzin. Zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

7. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 16:30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

8. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

•     26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  •     27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  •     28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.