Ogłoszenia duszpasterskie - PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 Msze Święte roratne z udziałem dzieci będą odprawiane w środę  o godz. 16:30, a w piątek o godz. 6:00. Po mszy św. zapraszamy na śniadanko do Pani Aldony. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Lampiony można kupić w zakrystii. Lub kupić „Małego Gościa” i złożyć go samemu. W piątek rozdamy dzieciom medaliki, które przygotowują się do pierwszej komunii św.

4. We wtorek na godz. 20:30 zapraszamy na „Męski wieczór z Jezusem” Spotkanie tylko dla mężczyzn. W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania w całości około 40 minut. Spotkanie odbywa się w kaplicy na plebani. Zapraszamy serdecznie.

5. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 12:00 i 18:00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w od godz. 16:30. Po mszy wieczornej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby na liście w zakrystii zapisać się na godziny nocne. Spowiedź do godz. 23:00.

7. Już od piątku rusza weekendowy  kurs dla narzeczonych. Początek 7 grudnia o godz. 19:30 w sali na plebani.

8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz.6:00 i 9:00.

9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

10. Informujemy, że jest możliwość dołączenia do pielgrzymki do Meksyku do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Pielgrzymka trwa 12 dni w terminie 29.01-09.02.2019 r. Szczegóły programu do pobrania w zakrystii.

11. Na naszym stoisku przy bocznym wyjściu z kościoła są już do nabycia  opłatki wigilijne. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

W tym tygodniu patronują nam:

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.