Ogłoszenia duszpasterskie TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17:30 . W niedzielę zapraszamy na godz. 15:00 na różaniec w intencji naszych zmarłych.

4. Zapraszamy na „Męski Wieczór z Jezusem ". Spotkanie tylko dla mężczyzn! W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut. Wtorek 06.11.2018, godz. 20.00 w kaplicy na plebani.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim,  którzy pomogli nam zorganizować  dla dzieci „Bal Wszystkich Świętych”. Dziękujemy Dyrekcji GDK za gościnę orkiestrze „Wood and Brass” pod dyrekcją Pana Krzysztofa Sypnia,  Pani Katarzynie Dubickiej z „warsztatu kreatywności” za nieodpłatne prowadzenie  Budki fotograficznej,  siostrom zakonnym Aleksandrze i Monice za animacje.

6. Rozpoczynamy Warsztaty gitarowe. Pierwsze spotkanie: sobota 10.11.godz.11:00 w salce na plebanii.

7. Zapraszamy na „Forum duszpasterskie”. Do udziału prosimy przedstawicieli naszych grup duszpasterskich: Radę parafialną, z Żywego Różańca, Straży Honorowej Serca Jezusowego, Odnowy w Duchu Świętym, z grupy katechetycznej, PZ Caritas. Spotkanie odbędzie się na plebanii w sobotę o godz. 16:00.

8. Planujemy w niedługim czasie założyć w jednej z sali na plebanii siłownie dla naszej młodzieży. Szukamy wsparcie dla tego pomysłu. Może ma ktoś w swoim domu już nie używany sprzęt, który może przyda  się w naszym projekcie. Szukamy chętnych do wsparcia nas.

9. Zapraszamy na wyjazd na  narty w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Szczegóły  na plakacie i u ks. Piotra oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

10. Dwie  grupy młodzieżowe Dyskusyjnego Klubu Filmowego będą miały jedno wspólne spotkanie w piątek 9 listopada o godzinie 19:00, w salce na plebanii.

11. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na tacę inwestycyjną – na  opłatę za ogrzewanie kościoła od połowy listopada do marca przyszłego roku.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.