Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017 r.

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz.9:00.  Dzieci zapraszamy na roraty w środę na godz. 16:30 i w piątek o godz. 6:00 a po niej idziemy na śniadanko  do Pani Aldony .

3. Dzisiaj gościmy brata Alberta ze zgromadzenia braci albertynów na Kalatówkach w Zakopanym. Tegoroczny rok duszpasterski był pod patronatem św. Brata Alberta Chmielowskiego.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Zapraszamy młodzież (gimnazjalną i licealną) na obóz zimowy w dniach 21 – 27.01.2018 w Majerczykówce k/ Poronina.
Całkowity koszt wyjazdu wynosi 820 zł. W cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, zakwaterowanie w Majerczykówce k/ Poronina - wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja); a przede wszystkim jazda na nartach/snowbordzie (4 dni) na stoku w Jurgowie – wypożyczenie sprzętu i karnety na stoki narciarskie; zwiedzanie Krakowa, Zakopanego, Góry św. Anny i wiele innych atrakcji. Dodatkowe informacje i zapisy  do 25 grudnia u ks. Piotra Wróblewskiego SChr.

6. Zapraszamy kręgi biblijne na kolejne spotkanie z Biblią dziś na godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się w salce na plebanii. Miłe widziany tez chętni pragnący uczyć się modlitwy Słowem Bożym.

7.  Na dzień 21 grudnia na Goleniowskich plantach odbędzie się wigilia miejska  o godz. 16:00. Zaprasza na nią Burmistrz Robert Krupowicz, Stowarzyszenie Brama Vitae i Ośrodek Pomocy Społecznej.

8. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.