Ogłoszenia duszpasterskie CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 lipca 2018

Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie 13 lipca o godz. 19:00, po którym odprawimy mszę św. i w procesji udamy się pod figurę Matki Bożej.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki na Sycylię, którzy ufundowali wizerunek Matki Bożej płaczącejz sanktuarium z Syrakuz.
  2. W poniedziałek o godz. 9:00 z przed Bramy Wolińskiej na swój letni wypoczynek do Ojcowa wyruszają chłopcy z naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę wsparli organizację ich wypoczynku.
  3. Natomiast 18 lipca w sali na plebani o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla osób i ich rodziców wyjeżdżających do Barcelony.
  4. Nauki chrzcielne w przyszłą sobotę o godz.19:00 odbędą się w kościele.
  5. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, a więc zbieraliśmy ofiarę na tace inwestycyjną, jej celem jest zebranie funduszy na zakup rusztowania do naszego kościoła. Bardzo dziękujemy za ofiarność i zrozumienie.
  6. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu.
  7. Przypominamy, że w okresie lipca i sierpnia w naszym kościele jest odprawiana msza św. o godz. 20:00. W przyszłym tygodniu będzie też msza św. chrzcielna o godz. 13:15.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.