Ogłoszenia duszpasterskie NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00 i 9:00 i po procesji i o godz. 18:00. O godz. 9:00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszego miasta i, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przejdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami: Barnima, Puszkina, Pocztową i Konstytucji 3 Maja, zatrzymując się przy 4 ołtarzach, usytuowanych tradycyjnie jak w poprzednich latach. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.. Panom z Rady Parafialnej już dziś dziękujemy za budowę ołtarzy, a pobliskim mieszkańcom za pomoc w ich przystrojeniu. Szczególnie  prosimy o udział w procesji i sypanie kwiatów dziewczynki z najmłodszych klas zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii św. Chłopców prosimy do dzwonków. O pomoc i zaangażowanie prosimy rodziców dzieci. Boże Ciało to wielkie święto dla wszystkich katolików. Uczestniczenie we mszy św. i procesji, przyozdobienie okien naszych mieszkań to świadectwo naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego.  Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00.

4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi jak zawsze o godz. 18:00

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30,  a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa także o godz. 17:30.

6. W piątek po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu I adoracja całonocna.

7. Dzisiaj nie ma mszy św. o godz. 13:15. W te niedzielę na mszy św. o godz. 10:30 i 12:30 dzieci z klas trzecich przyjmuja I komunię św.

7. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.