Ogłoszenia duszpasterskie.ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. Od poniedziałku do czwartku włącznie, dzieci, które dziś  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. przeżywać będą Biały Tydzień. Uczestniczyć będą w nabożeństwach majowych  o godzinie 17.30 i mszach św. o godzinie 18.00. Zachęcamy aby do przeżywania Białego Tygodnia włączyli się także najbliżsi dzieci, ofiarując mszę św. i Komunię w ich intencji.

5. W przyszła sobotę kolejna grupa przystąpi do pierwszej spowiedzi św. o 10:30 i 11:30, by w niedzielę przystąpić do pierwszej komunii św. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nie będzie mszy o godz. 13:15.

6. We wtorek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. Na mszy św. wieczornej poświęcenie róż.  Św. Rita jest patronką w sprawach trudnych i beznadziejnych. Jest opiekunką wielu dzieł charytatywnych i bractw.

8. We wtorek o godz. 5:30 z pod Bramy Wolińskiej wyruszamy do Poznania na święcenia kapłańskie. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.

9. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

10. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną na mszy św. o godz. 9:00.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

12. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17:30.

13. Przypominamy, że w październiku wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy w zakrystii.

14. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.