Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 kwietnia 2018

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie.

1.  Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2.  Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuję księżom: Markowi, Pawłowi, Piotrowi, Grzegorzowi,  Zygmuntowi, i dk. Mieczysławowi. Dziękujemy całej służbie liturgicznej, scholi, pani Elżbiecie. Dziękujemy siostrom: Oli, Monice,  a szczególnie za wytężoną pracę siostrze Paulinie w  przystrojeniu kościoła kwiatami. Podziękowanie za prace przy budowie grobu Pańskiego kierujemy do panów z rady parafialnej i wymianę wszystkich żarówek na nowe 120 sztuk.  Za przeprowadzenie akcji i zbiórek na rzecz biednych i potrzebujących gorąco dziękujemy członkom parafialnej Caritas. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, szczególnie za przygotowanie Toreb Miłosierdzia

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Do puszek zbierane będą ofiary na potrzeby Caritas.

3.  Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.  W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

5.  Codziennie o godz. 17:30 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zachęcamy do nabycia prasy, Niedzieli i Gościa Niedzielnego, a także naszego biuletynu Dzień  Pański

6.  Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.