Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 25 marca 2018

Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12:00 rozstrzygniemy konkurs :”Palma pierwszeństwa”. Przy tej okazji dziękujemy Panu Romanowi Kopińskiemu z firmy „Asprod” za przekazanie słodkiego upominku dla dzieci biorących udział w konkursie.

3. Dzisiaj  nabożeństwo gorzkich żali o godz.  17:15.

Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne od poniedziałku do środy w godzinach od 16:00 do 17:00.

4. We wtorek zapraszamy do GDK,  gdzie nasi uczniowie ze szkoły podstawowej wystawią w formie Teatru Cieni sztukę: „Mój Chrystus ukrzyżowany”. Początek o godzinie 18:00. Serdecznie polecamy.

5. W środę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy po godz. 19:00 przed kościołem św. Jerzego. Zakończenie w naszym kościele Komunią św. Po drodze krzyżowej okazja do spowiedzi.

Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

Spowiadać będziemy w następnych dniach:

Poniedziałek – wtorek: 6:30 -7:00; 17:00 -19:00

Środa : 6:30-8:00 ; 17:00-19:00 i po drodze krzyżowej.

Czwartek 7:00 – 9:00 i 21:00-24:00

Piątek 6:00-9:00;  15:00-18:30; 21:00-24:00

Sobota 6:00 – 9:00.

6. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Wszystkie nabożeństwa rozpoczynamy od tej samej godzinie 19:00. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 19:00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 24.00. Grupy duszpasterski prosimy o adorację w następującym porządku 21:00 -22:00 Roże różańcowe, 22:00 Odśpiewamy: Gorzkie Żale cz1.  23:00 -24:00 Rada Parafialna, Rodzina Radia Maryja, Akcja Katolicka, Caritas, Straż Honorowa NSPJ.

7. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz.11:00 zapraszamy na drogę krzyżową dzieci, o godz. 12:00 droga krzyżowa dla dorosłych. Na godzinę 14:00 zapraszamy na adorację Koła Różańcowe i Rodzinę Radia Maryja,  o godzinie 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz.19:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim przez cała noc. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na potrzeby Katolików mieszkających w Ziemi Św. Wielki Piątek jest dniem ścisłego postu. Prosimy o odnowienie i przystrojenie krzyży przydrożnych, a także tych znajdujących się w naszych domach.

8. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9:00 – 14:00 co dwadzieścia minut. W Żdżarach poświęcenie potraw o godzinie 12:00.

9. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:00  od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Na wieczorną liturgię przychodzimy ze świecami.  Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 6:00 radosna procesja rezurekcyjna, która przejdzie ulicą Grunwaldzką w stronę Bramy Wolińskiej i wrócimy ul. Barnima.

10. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się po wieczornym nabożeństwie.

11. Parafialny zespół Caritas zaprasza do swojego stoiska na zakup Baranków wielkanocnych, świec, chlebków wielkanocnych i palm. Prosimy o przynoszenie do kościoła toreb Miłosierdzia. Bardzo dziękujemy za wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzone przez nasz zespół Caritas. Bardzo też dziękujemy wszystkim członkom Caritasu za tą bezinteresowną pomoc. Dziękujemy też szkolnym kołom Caritasu i ich opiekunom.

12. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

13. Jutro ze względu na wspomnienie Dobrego Łotra otaczamy modlitwą więźniów, którzy pragną odpokutować za swoje winy.

14. Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.