Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 marca 2018 r.

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. Trwamy na misjach u stóp krzyża. Zapraszamy na prywatne zamyślenia w ciągu dnia. Msze św. z rozważaniem o 12:00 i 18:00. Dzieci swoją drogę krzyżową mają o 16:00, a młodzież zapraszamy na 19:30. Koronka do miłosierdzia Bożego o 15:00.

3. Jutro rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej.  Zajęcia poprowadzi ks. Krzysztof Wąchała pracujący w Poznaniu.

4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 11:30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:15.

5. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

6. W piątek wieczór uwielbienia i modlitwa o uzdrowienie w czasie mszy św. o godz. 19:30.  O 21:00 różaniec Papieski.

7. Od dzisiaj możemy zapisywać dzieci i młodzież na wyjazd wakacyjny do Barcelony. Wyjazd 20 lipca, a powrót 30 lipca. W czasie pobytu wiele atrakcji. Po drodze odwiedzimy piękne sanktuarium we Francji La Salette położone wysoko w Alpach. Koszt pobytu 1 800 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu na pielgrzymkę na Sycylię. Wszystkie informacje na naszej stronie internetowej.

9. Na stoisku Caritas nabyć można baranki wielkanocne, świece i kartki świąteczne. Zabrać można także Torbę Miłosierdzia. Do skarbonek prosimy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.